De Spark RC Team combineert carbonontwikkeling op het hoogste niveau met een tot nu toe ongekend niveau van integratie en een precies afgestemde dosis technische verfijning. Het doel was om zowel in de beklimming als in de afdaling sneller te zijn dan ooit tevoren. Hiervoor werd de veerweg vergroot, de geometrie doelgericht verder ontwikkeld en waardevolle feedback van de beste crosscountry-atleten ter wereld consequent geïmplementeerd. Het resultaat is een fiets die maximale efficiëntie bergop combineert met compromisloze controle en snelheid op de trail.
Een centrale eis aan een vering is de directe krachtoverbrenging. Inefficiënte bewegingen, met name zijdelingse belastingen dwars op de dempingsrichting, beïnvloeden de efficiëntie van het systeem.
Door de demper in het frame te integreren, kunnen deze effecten worden verminderd. De constructie rondom de demper en het gebruik van een trunnion-bevestiging verhogen de stijfheid en minimaliseren ongewenste bewegingen. Bovendien zorgt een groter lager bij het draaipunt van de zadelbuis voor een versterkte framestructuur en daarmee voor een nog efficiëntere krachtoverbrenging.
Door de geïntegreerde constructie kan de demper bovendien dieper in het frame worden geplaatst. Dit verlaagt het zwaartepunt, verbetert de wendbaarheid en verhoogt de rijstabiliteit. Tegelijkertijd blijft de demper volledig beschermd tegen invloeden van buitenaf, zodat de prestaties ook onder ongunstige omstandigheden behouden blijven.
De demper is gemakkelijk toegankelijk via een serviceklep in het trapasgebied. Hierdoor kunnen de rebound, compressie en luchtdruk snel en eenvoudig worden afgesteld. Tegelijkertijd wordt de montage of vervanging van de kabel voor het TwinLoc-veringssysteem aanzienlijk vergemakkelijkt. Het resultaat is een bijzonder onderhoudsvriendelijke oplossing die nauwkeurige afstellingen mogelijk maakt en tijd bespaart.
De Spark maakt een aanpassing van de stuurhoek met 0,6° mogelijk – naar keuze vlakker of steiler. Deze aanpassing vereist noch het inkorten van kabels, noch het ontluchten van de remmen. Voor de omschakeling volstaat het om het stuur te demonteren, het balhoofd 180° te draaien en het stuur vervolgens weer te monteren.
Het beproefde gereedschap op de achteras is verder verbeterd en is al jaren een vast onderdeel van de uitrusting. Het combineert meerdere functies in één compact alles-in-één-gereedschap met T25, T30 en 6 mm inbussleutel. Met deze drie gereedschapsmaten kunnen de assen en vrijwel alle relevante schroefverbindingen op de fiets snel en eenvoudig worden afgesteld of aangedraaid – handig voor onderweg en in het dagelijks leven.
| Productnaam: | SCOTT SPARK RC TEAM - Carbon-mountainbike - 2025 - cumulus white/carbon black |
| Fabrikant: | SCOTT Bikes |
| Artikelnummer: | SCB769032 |
| Activiteit: | Fietsen |
| Geslacht: | Heren |
| Materiaal: | Carbon |
| Toepassingsgebied: | MTB, Cross Country |
| Naven: | Syncros |
| Velgen: | AL | Tubeless Ready | 30-622 |
| Ketting: | SRAM CN GX Eagle Transmission |
| Cassette: | SRAM Eagle XS 1270 Transmission |
| Versnellingspook: | SRAM AXS Pod |
| Achterderailleur: | SRAM S1000 Eagle AXS Transmission |
| Trapas: | SRAM DUB PF 92 |
| Kettingblad gradatie: | 34 |
| Crank: | SRAM S1000 Eagle Transmission |
| Remmen: | Shimano SLX M7100 | 180/160mm |
| Wielen: | Syncros Silverton 2.5 |
| Zadelpen modell: | Syncros Duncan 2.0 | 10mm Offset | 31.6x400mm |
| Zadel: | Syncros Belcarra Regular 2.0 |
| Stuurlint: | Syncros Performance XC |
| Stuur: | Syncros Fraser 2.0 XC | AL 6061 | Flat Bar | 8° Backsweep | 740mm |
| Stuurpen: | Syncros XC 2.0 | -12° | 6061 AL |
| Vork: | RockShox SID 3P Air | Rush RL |
| Balhoofd: | Syncros |
| Frame: | Spark RC Carbon HMF | 12x148mm |
| Schakelsysteem (Fabrikant): | SRAM |
| Gradatie cassette: | 10-52 |
| Schakeling Type: | Ketting - Elektronisch |
| Type rem: | Schijfrem |
| Fietswielmaat: | 29" (622mm) |
| Handvatten: | Syncros Performance XC |
| Demper: | RockShox NUDE 5 RL3 Trunnion |
| Zadelpen: | Zadelpen star |
| Achterdriehoek: | Geveerd |
| Veerweg vork: | 120 mm |
| Banden: | Maxxis Rekon Race | EXO | Tubeless Ready | 29x2.40" |
| max. systeemgewicht: | 128kg |
| Rembediening: | Hydraulisch |
| Modeljaar: | 2025 |
| Kleur: | Wit |
| Type vork: | klassieke veervork |
| Gewicht: | 12200g |
| Artikelnummer van de fabrikant: | 423161 |
| Kabelplaatsing: | intern |
| Bron gewicht: | Fabrikant |
| Productserie: | SCOTT - Spark |
| Aantal Versnellingen: | 1 x 12 |
| Framevorm: | Diamant |
| GTIN's: | 7616185218951 |