Veel van de huidige carbon gravelwielen zijn simpelweg aangepaste racefietswielen. Deze aanpak levert problemen op voor de fietser die hem uiteindelijk vertragen. Dankzij hun megabrede velgen met hoog profiel banen de 303 XPLR S- en SW-wielsets van ZIPP baanbrekende, doelgerichte wegen voor innovatie op het gebied van gravelbikes, waarbij ze het dilemma aanpakken dat ontstaat door ongunstige band/velgcombinaties met betrekking tot aerodynamica, bandenspanning en lekbescherming.
Zonder een duur prijskaartje te hebben, vertegenwoordigt het "S"-model van de 303 XPLR-serie een effectieve upgrade voor alle gravelatleten. Deze snelle wielen bevatten veel van de belangrijkste innovaties uit de premiummodellen van ZIPP voor gravelgebruik, zonder in te boeten aan duurzaamheid. Om aan de hoge prestatie-eisen te voldoen, komt de ontwerpfilosofie "Total System Efficiency" in het spel, die ZIPP hier heeft aangepast om de uitdagingen van het gravelrijden aan te pakken.
De kenmerkende brede velgmaat van de serie, in combinatie met banden die perfect zijn afgestemd op de 303 XPLR-wielen, vermindert niet alleen de luchtweerstand, maar minimaliseert ook trillingen die worden veroorzaakt door oneffen terrein en die als een barrière werken, waardoor de renner uiteindelijk wordt afgeremd. Een ander voordeel van het bredere velgprofiel is het grotere luchtvolume, waardoor het mogelijk is om met een lagere bandenspanning te rijden zonder in te boeten aan stabiliteit. Dit betekent verder dat zowel de nodige grip voor het nemen van bochten behouden blijft als dat er voldoende tractie beschikbaar is voor het trotseren van steile beklimmingen. Een ander voordeel van het goed ontworpen velgprofiel is de naadloze overgang naar de banden, wat essentieel is voor een nog efficiëntere aerodynamica. En ondanks hun grotere afmetingen blijven de 303 XPLR S-wielen licht genoeg om de renner in staat te stellen snel te herstellen.
| Productnaam: | ZIPP 303 XPLR S Achterwiel - 28" | Carbon | Hookless | Centerlock | B1 - 12x142mm - dark grey |
| Fabrikant: | ZIPP |
| Artikelnummer: | ZIP753532 |
| Activiteit: | Fietsen |
| Materiaal: | Carbon |
| Toepassingsgebied: | Allroad / Gravel |
| Naven: | ZIPP 176D |
| Spaken: | Sapim CX Sprint (J-Bend) |
| Aantal Versnellingen - achteraan: | 11, 12, 13 |
| Fietswielmaat: | 28" (622mm) |
| Asstandaard: | 12x142 mm (HR) |
| Uitvoering fietswiel: | Achterwiel, Standaardfietswiel |
| Vrijloop: | XDR (SRAM 12/13s Road) |
| Remsysteem: | Centerlock/AFS |
| Luchtdruk: | 3.45bar |
| Geschikte bandenafmetingen: | 40-61mm |
| ETRTO: | 32-622 |
| Breedte van de velg: | 40mm |
| Mondbreedte: | 32mm |
| Hoogte velgprofiel: | 54mm |
| max. systeemgewicht: | 135kg |
| Nippels: | Sapim (Secure Lock) |
| Modeljaar: | 2026 |
| Kleur: | Zwart |
| Artikelnummer van de fabrikant: | WH-303-XPS-B1 | 00.1918.805.000 (HG) / 00.1918.805.002 (XDR) |
| Aantal spaakgaten: | 24 |
| Freewheel System: | Pawls |
| GTIN's: | 710845931444, 710845931468 |
| Pagina van de fabrikant: | http://www.zipp.com |