| Productnaam: | ultraSPORTS PERFORM ultraBar - Koolhydraat Eiwitreep - 10x30g |
| Fabrikant: | ultraSPORTS |
| Artikelnummer: | ULS130670 |
| Biologisch product: | No |
| Activiteit: | Voeding |
| Eigenschappen levensmiddel: | Koolhydraat, Proteïne |
| Voedingsform: | Vegetarisch, Zonder palmolie |
| Smaak: | Zoet |
| Voor/tijdens/na: | Tijdens |
| Type voeding: | Repen |
| Inhoud: | 300g |
| Modeljaar: | 2026 |
| Gewicht: | 30g |
| Bron gewicht: | Fabrikant |
| Pagina van de fabrikant: | http://www.ultra-sports.de/ |
| Ingrediënten | 16% apricot fruit preparation (apple juice concentrate, apple puree concentrate, 2% apricot juice concentrate, citrus fiber, gelling agent: pectin; acidifier: citric acid; sugar cane fiber, natural flavor, antioxidant: ascorbic acid), marzipan (sugar, almonds, humectant: Sorbitol, invertase; invert sugar syrup, glucose syrup), cornflakes (corn semolina, sugar, barley malt, salt), invert sugar syrup, 11% whey product, glucose syrup, whole milk powder, 5% whey protein, milk protein, canola oil, wafers (potato starch, corn starch, emulsifier: Sunflower lecithin), sunflower protein, maltodextrin, sweet whey powder, milk caramel powder (sugar, skim milk powder), natural flavor, emulsifier: sunflower lecithin; acidifier: citric acid. May contain traces of peanuts, other nuts, wheat, oats and soy. |
| Voedingswaardetabel: | Nutrition information per 100 g |